Jak czyścić rolety rzymskie

Coraz częściej w domach rolety, a zwłaszcza rolety rzymskie Warszawa zastępują tradycyjne firanki. Trend ten zauważyć można zarówno w domach, jak i miejscach publicznych, takich jak na przykład biura. Niestety problem pojawia się w momencie powstania konieczności ich wyczyszczenia.

Spośród wszystkich rodzajów rolet, to właśnie rolety rzymskie posiadają bardzo łatwą funkcję demontażu. Dzięki której ich czyszczenie to nie stanowi większej trudności.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Wystarczy ściągnąć roletę ze ściany, sufitu lub ramy okna (w zależności od tego, w jaki sposób została zamontowana) a następnie wyjąć usztywnienia i obciążniki z materiału oraz odpiąć materiał od mechanizmu rolety.

Najskuteczniejszym sposobem na zachowanie w czystości rolet rzymskich jest ich wypranie.

Pranie Rolet Rzymskich

Rolety rzymskie możemy wyprać na dwa sposoby, ręcznie lub w pralce. W tym drugim przypadku należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach: musimy dobrać odpowiedni detergent do rodzaju tkaniny, z której wykonana jest roleta, warto jest dodać płyn do płukania, powinniśmy unikać wirowania. Wprzeciwnym wypadku ryzykujemy uszkodzeniem tkaniny. Ważne jest też, aby temperatura wody nie przekraczała 40 stopni.

Czy wszystkie rolety nadają się do prania w pralce?

Najbezpieczniej jest prać rolety bawełniane lub poliestrowe. W innym wypadku zaleca się pranie ręczne lub skorzystanie z pralni chemicznej, szczególnie jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo delikatnymi tkaninami, takimi jak jedwab. Należy zwrócić uwagę na indywidualne zalecenia producenta dotyczące prania, które znajdują się na metce.

Następnie powinniśmy rozłożyć rolety w celu ich wysuszenia, po czym możemy je wyprasować. Kolejną czynnością jest przymocowanie rolety do mechanizmu i ponowny ich montaż – w taki sam sposób, jak zostały zdjęte.

Niestety, jak możemy zauważyć pielęgnacja rolet rzymskich jest bardzo czasochłonnym i wymagającym wiele pracy zajęciem, szczególnie jeśli zdobią wiele okien w naszym domu czy biurze. Dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług firm sprzątających, które szybko i sprawnie zadbają o nasze rolety. Dzięki czemu zaoszczędzimy sobie dużo czasu i mamy pewność , że nie ulegną one zniszczeniu poprzez użycie niewłaściwych detergentów lub nieprofesjonalne zabiegi pielęgnacyjne.

Tkanina jest gotowa do zawieszenia. Następnie, w taki sam sposób, można ją ponownie złożyć i zamontować na oknie, sprawdzając uprzednio, czy mechanizm działa poprawnie.

Dzięki tym kilku prostym działaniom możesz utrzymać swoją roletę rzymską w idealnej czystości na długie lata. Pomimo świetnego rozwiązania cena rolety rzymskiej pozostaje nadal niska. Odwiedź Katowice i zobacz w naszym salonie na własne oczy, jak to działa. Zapewniamy, że nie oprzesz się wygodzie, jaką funduje Ci takie rozwiązanie.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *